Teenused

Laserpuhastus

Keskkonnasõbralik puhastusmeetod, mis eemaldab roostet, oksiidi, värvi jpm. Puhastamine ei kahjusta pinda ning ei kasuta mürgiseid kemikaale. Rakendused: Graffiti eemaldamine, tahm, keraamilised pinnad, kivipinnad ja peaaegu iga teine pind on võimalik laseriga puhastada.

Liivapritsimine

Liivapritsiga puhastatakse pindu enne renoveerimist ja eeltööna tööstuslike pindade värvimisel. Pritsimise tagajärjel muutub pind karedaks, mis aitab värvil paremini pinnaga haakuda. Liivapritsitööde käigus puhastatakse pinnad kuivliiva ja suruõhuga ning pinnalt eemaldatakse rooste ja vana värv. Kuivliivaprits võimaldab puhastada velgi, kivi, betooni, palki ja metallkonstruktsioone jne.

Klaasipritsimine

Klaasipritsimine on protsess, mille käigus eemaldatakse pinnalt õli, tolmu, roostet, korrosiooni ja kriimud jne. Klaasipritsitööde käigus puhastatakse pinnad klaasihelvestega ja suruõhuga pinda kahjustamata. Eelistades liivapritsile klaasipritsi jääb tulemus siledam, kui liivapritsiga. Liivapritsiga tehakse tavaliselt suurem pinnaprofiil. Klaasipuhastusega loome töödeldud detailidele ühtlase pinnaviimistluse.

Klaaskuulipritsimine

Klaaskuuli kasutatakse värviliste metallide, roostevaba terase puhastamiseks ja lõplikuks pinnatöötluseks. Klaaskuulipritsimise lõpptulemuseks on ühtlustatud, sile ja puhastatud pind. See etapp muudab pinna välimust, mis vähendab võimalike kahjustuste, kriimustuste, väiksemate defektide nähtavust pärast keevitamist, lihvimist või punktkeevitust. Klaaskuulipritsimine annab uue elu sisse ka vanematele esemetele, olgu selleks siis mootorikomponendid, kunsti- ja dekoratiivesemed või interjööri tarvikud.

Soodapritsimine

Soodapuhastus on abrasiivpuhastuse vorm, mille puhul kasutatakse abrasiivse vahendina naatriumvesinikkarbonaati. Soodapuhastus ei ole nii agressiivne kui muud abrasiivpuhastusviisid. Naatriumvesinikkarbonaati kasutatakse abrasiivse vahendina juhtudel, kui on oluline mitte jätta pinnale profiili. Soodapuhastamisel on palju praktilisi kasutusviise. Need sisaldavad: Värvi eemaldamine, auto raamide ja osade puhastamine, graffiti eemaldamine, merenduses laevakerede puhastamine, süsi, rasva ja mustuse puhastamine osadelt, sjalooline restaureerimine, müüritise puhastamine, puidu taastamine, koor puhastamine.

Pulbervärvimine

Pulbervärvimine on kuivviimistlusprotsess. Pulbervärvi kandmiseks metallsubstraadile kasutatakse tavaliselt protsessi, mida nimetatakse elektrostaatiliseks pihustussadeseks. Selle pealekandmismeetodi puhul kasutatakse pihustuspüstoli, mis rakendab pulbriosakestele elektrostaatilise laengu, mis seejärel tõmmatakse maandatud osa külge. Pärast pulbervärvi pealekandmist sisenevad osad kuivatusahju, kus soojuse lisamisega kate reageerib keemiliselt, mille tulemuseks on suur ristsidemete tihedus. Pulbervärviga värvitakse tihti velgi, auto metallosasid jpm.

Märgvärvimine

Märgvärvimine hästi levinud viis pindade värvimiseks. Protsess näeb välja vedela värvi pihustamise näol pinnale värvipüstoli abil. Vedelvärv segatakse konsistentsi ja viimistluse saamiseks lahustite või muude selleks ette nähtud lisanditega. Märgvärvimisel on suur eelis pulbervärvist see, et on suur valik erinevaid värve ja värvitoone. Märgvärvimist kasutatakse erinevatel pindadel, näiteks metallil ja puidul. Märgvärvi on võimalik väga täpselt kindlaks teha värvikihi paksuse ja katvuse. Märgvärvi kasutatakse keskkonnamõjude kaitseks. Näiteks UV-kiirguse, kemikaalide ja ilmastikuolude eest.

Velgede taastamine

Velgede taastamine säilitab velgede esialgse välimuse. Täielik velgede taastamine algab velgede sirgestamisega, seejärel lähevad veljed pritsi, kus eemaldatakse vana värv, mustus jms. Pärast pritsimist lähevad veljed värvimisse ja lakkimisse ning hiljem pannakse soovikorral ka rehvid peale.

Keevitus ja metallitööd

Tulemas...